Zacznijmy jeszcze raz - podejście 2

Re: Zacznijmy jeszcze raz - podejście 2

Postprzez zig » Pt kwi 03, 2009 7:31 pm

Dzieki Lordzie za zyczenia, ale mysle ze do swiat to jeszcze sporo czasu i odezwiesz sie nie raz. To co piszesz, aby opisywac i kultywowac tradycje oraz zwyczaje naszej miejscowosci, naszej malej Ojczyzny bylo jednym z aspektow powstania tej strony. Dobrze, ze wspomniales o tym.
Warto byloby rowniez opisywac wszelkie wspomnienia i przezycia naszych dziadziow czy rodzicow. Przed epoka telewizora w kazdym domu tworzyly sie schadzki - sejmiki na ktorych starsi ludzie snuli przepiekne i frapujace opowiesci z lat I i II wojny swiatowej. Moze ktos jeszcze pamieta.
W naszej miejscowosci zylo sporo ludzi z ciekawym zyciorysem. Mozna by oddac hold juz byc moze niezyjacym rodzicom czy dziadziom poprzez spisanie ich dziejow, przeciez nie musza to byc od razu czyny bohaterskie, wazne ze ktos byl dobrym czlowiekiem i takim sie go pamieta.
Na tego typu opisy przgotowywana jest specjalna zakladka -kontakt podany na stronie głównej serwisu.
zig

Postprzez Lord shrek » Śr kwi 08, 2009 4:04 pm

widze że znowu jest "cisza jak po śmierci organisty" cos kochani zamiast obudzic sie z wiosna to widze ze wszyscy zasneli jak na zime mielismy sie podzielic doswiadczeniami i jakimis wiadomosciami na temat naszych gnojnickich swiatecznych tradycji np jak to dawniej malowalo sie "jaja" :D no nic moze ktos napisze cos wobec tego o jakis tradycjach zwiazanych z odpustem i pozniejszymi zabawami na "jazie" ;)
Lord shrek

Postprzez zig » Śr kwi 08, 2009 9:28 pm

Masz rację Lordzie. Najgorsze jest to, że święta się zbliżają, a myśmy nie zrobili jeszcze akcji "śmieci" i pewnie będzie trudno to zrobić teraz, kiedy każdy ma tyle zajęć przedświątecznych. Dlatego apel do radnego Witka, sołtysa Marka aby pomogli zorganizować ich wywóz, może to będzie dzień odbioru śmieci. Ja mogę kupić worki foliowe, no i trzeba się w końcu skrzyknąć.
...a przy strumyku (ropczycko-gnojnickiej granicy) tak pięknie kwitną zawilce (wśród śmieci).
zig

Postprzez TENczyn » Cz kwi 09, 2009 10:37 am

"Tu trzeba posprzątać". Bardzo mi się podoba ta akcja ze ŚMIECIEM. Życzę wytrwałości chociażby by było Was trzech. "Róbmy swoje". Pozdrawiam uczestników akcji i życzę WAM panowania ślicznej wiosny do woli - bez śmieci na Woli.
Wolanka
TENczyn

Postprzez Lord shrek » So kwi 18, 2009 9:26 pm

witam wszystkicz po swietach mam nadzieje ze sie obudzi troszke dyskusja bo przeciez wiosna chetnie by czlowiek przeczytal co sie dzieje w jego malej ojczyznie swojm domu gdy jest poza nia ciekawi mnie np jak tam przygotowania do 3-go maja bedzie jakas zabawa czy cos sie zmienilo z ta nasz tzw. remiza itd pozdrawiam wszystkich pappapa
Lord shrek

Postprzez mieszkaniec » Wt kwi 21, 2009 7:21 am

Myślę, że zabawa odpustowa będzie. Strażacy zrobili dach nad podłogą. Pięknie to wygląda. Trzeba zrobić jeszcze tzw obróbki, ale prezentuje się całkiem nieżle. Żeby tylko pogoda dopisała.
mieszkaniec

Postprzez Lord shrek » Pt kwi 24, 2009 9:38 am

i zas cisza jak"po smierci organisty'' na poczatku byly widzialem jakies dyskusje na rozne tematy raz madrzejsze a raz glupsze [u]ale byly[u] ludzie obudzcie sie i cos czasem napiszcie ja dzis chce nawiazac do naszej pieknej polskiej flagi zachecic zeby kazdy z nas ja zawiesil na swoim domu bo zbliza sie ''swieta flagi '' 2-go maja i oczywiscie 3-go maj swieto konstytucji badzmy patryjoitami a wracajac do konstytucji nie wiem czy kazdy wie ale nasza polska konstytucja byla pierwsza w europie a druga na swiecie wyprzedzily nas tylko stany zjednoczone wiec o czyms to swiadczy pozdrawiam wszystkich i czekam az ktos cos napiesz
;)
Lord shrek

Postprzez Lord shrek » Cz kwi 30, 2009 10:45 pm

witam wszystkich ludzie obudzcie sie!!!! co z wami??? napiszcie pare slow a nie tak milczycie roboty polowe troche przeszly tak wiec znajdziecie chwilke i czasem cos napiszcie:)
Lord shrek

Postprzez auć » Cz maja 21, 2009 9:50 am

widze ze zapasnicy z Syreny mieli ostatnio sporo sukcesow, respect:)
auć

Postprzez Lord shrek » So sie 15, 2009 1:51 am

witam
pisze dziś do was rodacy może ktoś coś napisze w końcu i opowie co się dzieje dziś już właściwie są dożynki a w naszej pięknej wsi jak zawsze są dożynki raz huczniejsze raz cichsze to zależy od społeczności ale zawsze jest ważne ze są i ze jest robiony wieniec z tej okazji a to już stara tradycja i moim zdaniem trzeba ja podtrzymywać chodziarz ja już przez ostatnie lata ja nie mogę jej podtrzymać ale morze jesze kiedyś napiszcie jak tam było to p[oczytam pozdrawiam
pa do usłyszenia
Lord shrek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności