Sześciolatek w I klasie

Sześciolatek w I klasie

Postprzez mieszkaniec » So mar 21, 2009 8:27 am

Jakie jest Wasze zdanie na temat reformy szkolnictwa? Czy słusznie małym dzieciom zabiera się dzieciństwo
i posyła do szkoły o rok wcześniej?
mieszkaniec

Re: Sześciolatek w I klasie

Postprzez mila » So mar 21, 2009 6:29 pm

ja mysle ze to dobrze,a pozatym nic sie im niezabiera(slyszalam ze rodzice niemusza sie zgodzic na wyslanie dziecka rok wczesniej) pozatym w wielu krajach tak robia i poziom edukacji jest wysoki....wiec ja za TAK
mila

Postprzez zig » So mar 21, 2009 6:51 pm

Ja tez jestem za. To rodzice powinni decydować a nie panstwo, kiedy swoje dziecko moga poslac do szkoly.
Wydaje mi sie , ze wiekszym problemem jest likwidowanie malutkich szkolek w malych miejscowosciach, tak ze dziecieta musza dojezdzac na obca wies kilkanascie kilometrow. To musi byc dla nich szokiem - tak jak ostanio slyszy sie, ze zlikwidowano szkole w Łysej Gorze. Powinno dazyc sie do tego, zeby za wszelka cene takie male szkolki utrzymac,przynajmniej dla najmlodszych.
Ale jesli dziecko z rowniesnikami w swojej miescowosci w wieku 6 lat zaczyna I klase, chyba to nic zlego. Poza tym musimy jednak dogonic ten Zachod.
zig

Postprzez endi » N mar 22, 2009 9:26 am

Na ten temat można by sie dużo wyowiadać ale tak do końca to chyba nie jest tak super aby dzieci tak male szły do szkoły , pomyślcie sami , czy wy byscie chcieli chodzić do szkoły w tak młodym wieku ?? ten wiek jest najpiękniejszy , tyle zabaw i gier z rówieśnikami i można pospać sobie dłużej a nie wstawać tak rano a to dla dziecka jest bardzo ważne . W tej reformie chodzi o to aby państwo niemusiao budować żłobków dla maluchów tylko wygani je do szkoły ale myśle że nie tędy droga. Może to jest i dobre dla tych rodziców co chodzą do pracy i niemają co zrobić ze swojimi maluchami ale jest napewno wielę ciekawszych rozwiązań niż szkoła !!!!!!!
endi

Postprzez mieszkaniec » Cz mar 26, 2009 7:43 pm

Moim zdaniem posyłanie dziecka o rok wcześniej do szkoły to jednak zabieranie dzieciństwa.
Przecież w większości krajów europy działa taki system jak był u nas do tej pory.
Dobrym przykładem jest tutaj Finlandia, gdzie jest dokładnie taki sam system a wyniki mają najlepsze w europie
Zgadzam się jednak z "zig" że to rodzice powinni decydować kiedy ich dzieci powinny iść do szkoły
mieszkaniec

Postprzez ora » Cz mar 26, 2009 9:23 pm

Osobiście uważam że to rodzic powinien decydować o swoim dziecku. Jak ktoś chce to przecież może zapisać dziecko wcześniej do szkoły.Wszystko by było może jeszcze okey gdyby nasze szkoły były przygotowane na przyjęcie takich małych dzieci.Przecież nie posadzimy takich maleństw przy stolikach które są dla nich za duże,a co z umywalkami ?Państwo najpierw o tym powinno pomyśleć a potem dopiero brać się za obniżanie wieku szkolnego.
ora

Powrót do Aktualności