LUKS Syrena

Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach

Dwa srebrne medale wywalczyli zapaśnicy LUKS ,,Syrena” Gnojnica Wola reprezentujący Uniwersytet Rzeszowski podczas rozgrywanych w Warszawie w dniach 8-9 maja 2009Akademickich Mistrzostwach Polski.

Katarzyna Pieprzak walcząca w najlżejszej kategorii wagowej wśród kobiet (48 kg) dopiero w finale uległa zawodniczce AWF Warszawa.

Doskonale na matach stolicy spisał się Artur Pieprzak (74 kg) rozstrzygając większość pojedynków przez położenie na łopatki. W pojedynku o złoty medal po twardej, wyrównanej walce uległ aktualnemu mistrzowi kraju Damianowi Jakubczykowi z Kraśnika

Trzeci reprezentant ,,Syreny” Paweł Pieprzak faworyt kat 66 kg w pierwszej walce mistrzostw złamał żebro i musiał wycofać się z turnieju.

W klasyfikacji uczelni Uniwersytet Rzeszowski zajął wysoką trzecią lokatę ulegając jedynie AWF Poznań oraz AWF Warszawa pozostawiając za sobą między innymi AWF Wrocław i AWF Katowice.