LUKS Syrena

Sumocy z Gnojnicy najmocniejsi

Wspaniały sukces odnieśli sumocy ,,Syreny” Gnojnica Wola podczas rozgrywanych w dniach 15-16 maja w Brzegu Dolnym Mistrzostwach Polski.

Złoty medal w prestiżowej kategorii wagowej Open wywalczył Jacek Piersiak, zwyciężając całą czołówkę polskich sumoków. Do złota w Open ,,dorzucił” brązowy medal w kategorii +115 kg., gdzie dość pechowo przegrał dwie walki.

Mistrzem polski po raz drugi z rzędu w najlżejszej kategorii wagowej do 85 kg. został Damian Ochał. Wygrał pewnie i pomimo swych 19 lat udowodnił że jest dojrzałym sumoką.

Dużą niespodziankę podczas zawodów sprawił młodszy z braci Ochałów – Kamil, który dopiero w finale uległ swemu bratu. W walkach eliminacyjnych stoczył cztery zwycięskie pojedynki stając się najmłodszym (17 lat) medalistą Mistrzostw Polski.

Piąte miejsce w turnieju, również w kategorii 85 kg. wywalczył trzeci z klanu Ochałów – Waldemar.

W punktacji drużynowej zwyciężyła ,Syrena” Gnojnica Wola(14 pkt) przed Śląskiem Wrocław(12 pkt) i TAR Krotoszyn (7 pkt). W zmaganiach na dhojo w Brzegu Dolnym brali udział reprezentanci 12 najlepszych klubów w kraju.