LUKS Syrena


Szwajcaria zdobyta

 W trakcie trzydniowych zmagań (21- 23 sierpnia 2009 r.) walczyli jak w transie, odnosząc imponujące zwycięstwa nad niezwykle mocnymi Rosjanami, Gruzinami czy Azerami.

     W konfrontacji z najlepszymi dokonywali niejednokrotnie „cudu”, wychodząc zwycięsko z pojedynków, które wydawały się nie do wygrania.
Tak było w przypadku walk Damiana Ochała, Pawła Pieprzaka i Kamila Ochała, którzy w drodze po tytuły zwyciężali z medalistami Mistrzostw Świata, sumokami z byłych republik radzieckich i równie mocnymi Bułgarami, Niemcami i Holendrami. Skutecznością w walce o medal imponowały Karolina Pieprzak i Barbara Godek, które w pięknym stylu wyrzucały z dhojo między innymi mocne Estonki, Włoszki i Ukrainki.

     Z medalami Mistrzostw Europy seniorów w drużynie wrócił także Jacek Piersisk, który u boku Roberta Paczkowa (dwukrotnego mistrza świata) i Jacka Jaracza (wielokrotnego medalisty MŚ) wywalczył brąz.

     Polska drużyna uległa jedynie Rosjanom i Gruzinom, pokonując Estonię, Szwajcarię, Bułgarię, Włochy i Holandię.

     Reprezentacja Polski wywalczyła w Lozannie 39 medali w grupach kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów wśród kobiet i mężczyzn. W turnieju startowało 17 reprezentacji europejskich.

 

     Z reprezentantów LUKS Sandeco Gnojnica medale dla Polski wywalczyli:

Karolina Pieprzak- brąz w kat. 50 kg kadetek,

Karolina Pieprzak- brąz w kat. 50 kg juniorek,

Barbara Godek- srebro w kat. 55 kg juniorek,

Paweł Pieprzak- srebro w kat. 70 kg młodzieżowców,

Damian Ochał- brąz w kat. 85 kg młodzieżowców

Kamil Ochał- brąz w kat. 80 kg juniorów,

Jacek Piersiak- brąz w drużynie seniorów.

 

     Sumocy z Gnojnicy, zdobywając 7 medali  (w roku ubiegłym 5), potwierdzili przynależność do grona najmocniejszych sekcji sumo w Europie.

 

Trener Ryszard Prokop

 

 


wstecz...