Gnojnica Wola dziś


Wodociąg - dobra wiadomość !.

           Słowa podziękowania należą się również  posłowi - panu Kazimierzowi Moskalowi, który bardzo aktywnie wspierał naszą miejscowość oraz  Witkowi Darłakowi, dla którego budowa wodociągu stała się priorytetem w jego działalności jako radnego.

To jeszcze nie koniec sukcesu, gdyż aby inwestycja mogła być realizowana, gmina musi dołożyć 20% do otrzymanej kwoty, dlatego następny ruch należy do Zarządu Miasta i Gminy w Ropczycach, jak również do radnego Witka - który musi uzyskać poparcie Rady Miejskiej.

Jest wielka szansa na to, abyśmy opuścili mało zaszczytne miano ostatniej miejscowości w gminie która nie ma wodociągu. Jak pamiętam, czekamy już 11 lat odkąd zawiązał się Komitet Budowy Wodociągu, teraz już nie ma sensu rozstrząsać dlaczego jeszcze nie ma wody we wsi. Jest rzeczą oczywistą, iż całkowitych kosztów budowy nie uniesie sama gmina, a tym bardziej mieszkańcy, dlatego tak cenną rzeczą jest inicjatywa pana radnego Józefa Gudyki i jej pozytywny finał w Sejmiku.

Wszyscy chcielibyśmy żyć normalnie w naszej miejscowości, a jednym z takich warunków jest na pewno stały dostęp do wody. Pozytywną rzeczą jest to, że wieś rozwija się,  znowu buduje się sporo nowych domów, młodzi mieszkańcy nie mogą jednak zamieszkać bo brakuje wody.

Kilku zdesperowanych mieszkańców odwierciło studnie głębinowe, jednak nie każdego przecież stać na taką inwestycje, poza tym woda pochodząca z głębokości kilkudzięsięciu metrów, z trzeciorzędu może być wysoce zmineralizowana.

Trzymajmy kciuki za pozytywny finał - szczegóły w zakładce "Radny informuje".

 

Jak wiemy, z wodą nierozerwalnie związany jest problem kanalizacji - na razie nieczystości płyną w rowach do naszej rodzimej rzeczki - Gnojniczanki. Tu też jest ogromne pole do popisu i skutecznego działania, ale to już następny temat.


wstecz...