LUKS Syrena


Sukces Piersiaka

Doskonały start w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w sumo zaliczył siłacz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Syrena” z Gnojnicy Woli- Jacek Piersiak.


więcej...

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach

W dniach 3- 4 października 2009 r. w Zamościu rozegrano Mistrzostwa Polski kobiet do lat 22.


więcej...

Szwajcaria zdobyta

Z siedmioma  medalami Mistrzostw Europy w sumo powrócili z Lozanny reprezentanci LUKS Sandeco Gnojnica.


więcej...

Sumocy z Gnojnicy najmocniejsi

Wspaniały sukces odnieśli sumocy ,,Syreny” Gnojnica Wola podczas rozgrywanych w dniach 15-16 maja w Brzegu Dolnym Mistrzostwach Polski.

 


więcej...

Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach

Dwa srebrne medale wywalczyli zapaśnicy LUKS ,,Syrena” Gnojnica Wola reprezentujący Uniwersytet Rzeszowski....

 


więcej...

25-26.04.2009 Ropczyce       Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w sumo

W dniu 25-26 kwietnia w Ropczycach rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w sumo. W stojącym na wysokim poziomie turnieju...


więcej...

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ,,Syrena” działający przy Zespole Szkół w Gnojnicy Woli ma już 15 lat.

           W sierpniu 1991 roku do pracy w szkole zgłasza się Rysiek Prokop - nauczyciel wychowania fizycznego. Wraz z żoną Beatą, która jako polonistka zostaje zatrudniona w Szkole Podstawowej w Gnojnicy Dolnej, zamieszkują w Domu Nauczyciela w byłej "agronomówce". Warunki mieszkaniowe jak i warunki do nauczania wf-u w szkole w Gnojnicy Woli były oględnie mówiąc trudne, a prawdę mówiąc to w ogóle ich nie było, gdyż "agronomówka" była zawilgoconym budynkiem, a lekcje w Gnojnicy Woli odbywały się z racji budowy nowej szkoły w wynajętym budynku prywatnym.
Ale od czego młodość, zapał i duch walki sportowej. Dzięki tym cechom, Rysiek jako były czołowy zapaśnik  "Stali Rzeszów", "zaraził" tutejszą młodzież do uprawiania sportu, do przezwyciężania własnych słabości, stawiając im za wzór swoich kolegów z klubu, takie legendy zapasów jak: Falandys, Sandurski, Długosz czy Skrzydlewski.


więcej...